WEFOOD - Organik Hindistan Cevizi Yağı (300 ml)
WEFOOD - Organik Hindistan Cevizi Yağı (300 ml)

WEFOOD - Organik Hindistan Cevizi Yağı (300 ml)

Marka : WeFood
Fiyat : ₺48,90(KDV Dahil)

Hindistan cevizi meyvesinin içindeki beyaz etli bölümünün kurutulması ve soğuk sıkım yöntemiyle sıkılmasıyla elde edilen bir özel bir yağdır. Kozmetik amaçlı kullanımdan, yemeklere ve pastalara kadar birçok farklı alanda amaçlı kullanıma uygundur.

 

Menşei: Batı Afrika

 

 

 

 

:

 

 

 

 • HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI NEDİR?

  Hindistan Cevizi Yağı, tropik bölgelerde yetişen hindistan cevizi meyvesinin içindeki beyaz etli bölümünün kurutulması ve soğuk sıkım yöntemiyle sıkılmasıyla elde edilen bir yağdır. Çok etkili ve fazla miktarda doymamış yağlar içerir. Tam bir lif deposudur. Bol miktarda protein içermektedir. Tüm ürünlerimizde olduğu gibi Hindistan Cevizi Yağı da katkısız, koruyucusuz, renklendiricisiz, %100 orijinaldir ve organiktir. Tazeliğini korumak ve kullanım kolaylığı sağlamak için cam kavanoz ile paketlenmiştir. Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır? Hindistan cevizi yağı, kozmetik amaçlı kullanımdan, yemeklere ve pastalara kadar birçok farklı alanda amaçlı kullanıma uygundur.

 

 

 

 

 • GIDA AMAÇLI KULLANIMI

   

  Sıvı yağ ve tereyağı kullandığınız çoğu tarifte gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sıvı yağ kullanmanız gereken tariflerde Hindistan cevizi yağını hafifçe eritip ekleyebilirsiniz. Yemeklerde sıvı yağ ve tereyağı ile birlikte kullanıldığında müthiş bir aroma verir. Kek ve pastalarınızda nefis bir tat ve kıvam verecektir. Kullanırken yakmamaya özen göstermelisiniz. Diğer tüm yağlarda olduğu gibi Hindistan cevizi yağı da fazla ısıda faydalarını kaybedecektir.

   

 • GÜZELLİK VE KOZMETİK AMAÇLI KULLANIMI

   

  Bir miktar pamuğa sürerek durulamaya gerek olmadan cildinize direk sürebilirsiniz. Cildiniz hem temiz hem nemli kalacaktır. Yağı elinizde ovuşturarak duş öncesi saçlarınıza sürebilirsiniz, saçlarınız yumuşak ve parlak olacaktır. Katı haldeki Hindistan cevizi yağını makyaj temizleyicisi ve dudak bakımı olarak kullanabilirsiniz. Cildin doğal nemini korumasına yardım eder.

   

 

 

 

 

 

Menşei: Gana

 

 

Org.Hindistan Cevizi Yağı
100 gram için Besin Değerleri
Enerji 888 kcal / 3730 kj
Toplam Yağ 100 g
Karbonhidrat 0 g
Protein 0 g
Lif 0 g
Şeker 0 g