WEFOOD - Brezilya Cevizi (80 gr)
WEFOOD - Brezilya Cevizi (80 gr)

WEFOOD - Brezilya Cevizi (80 gr)

Marka : WeFood
Fiyat : ₺29,90(KDV Dahil)

Yüksek oranda selenyum içeren Brezilya cevizi, vegan beslenmeye uygundur. Katkı maddesi ve koruyucu içermeyen Wefood Brezilya Cevizi glütensizdir.

Menşei: Peru 

 

Tavsiye Edilen Tüketim Miktarı: Günlük olarak tüketeceğiniz 3-4 adet Brezilya Cevizi vücudunuzun yeterli miktarda selenyum ihtiyacı ve eksikliğini karşılayacaktır.

:

 

Brezilya Cevizi Nedir?

 

Brezilya cevizi, Brezilya, Bolivya ve Peru'daki Amazon yağmur ormanlarına özgü bir ağaç türünün meyvesidir. Kendisini ayrıştıran özellikleri sebebiyle Brezilya cevizi, atıştırmalık kuruyemiş olarak değil ‘süper gıda’ olarak değerlendirilmektedir.

Tüm dünyada bilinirliği artarken, ülkemizde yeni tanınan Brezilya cevizinin sağlığa olan özel faydaları, kendisini tüm doğal ürünlerden ve kuruyemişlerden ayrıştırmaktadır. Doğal selenyum kaynağı olan tek gıda ürünüdür. İçerisinde 1917 mikrogram selenyum bulunduran Brezilya Cevizi aynı zamanda vitamin ve antioksidan bakımından oldukça zengindir. Kuruyemişler arasında en düşük karbonhidrat oranına sahiptir.

Brezilya cevizi, dokuz temel amino asidin tümünü içeren tam bir protein olarak kabul edilir. Bu da onu vejeteryan diyet için mükemmel kılar. Brezilya fıstığı aynı zamanda kardiyovasküler sağlık için yararlı olan harika bir magnezyum kaynağıdır.

Tazeliğini korumak ve kullanım kolaylığı sağlamak için 80 gr kilitli özel ambalaj ile paketlenmiştir.

 

Brezilya Cevizi
Besin Değerleri (100 g için)
Enerji 659 kcal
Protein 14,32 g
Karbonhidrat 11,74 g
Yağ 67,10 g
Lif 7,5 g
Thiamin 0,617 mg
Vitamin E 7,87 mg
Selenyum 1917 mcg
Potasyum 597 mg
Magnezyum 376 mg
Kalsiyum 160 mg
Demir 2,43 mg
Sodyum 2 mg